Kamenná prodejna v Třinci je opět otevřena. Těšíme se na Vaší návštěvu.

R. C. Sproul - O holiči, který se chtěl modlit

Kód: 8756
320 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

“Najednou Mistr Petr dostal nápad. Mohl bysvého hrdinu, doktora Martina Luthera, poprosit, aby ho naučil, jak se modlit! Teď u něho přece ten velký reformátor sedí v jeho vlastním holičském křesle a trpělivě čeká, až ho Mistr Petr oholí a ostříhá. „Doktore Luthere, myslíte, že byste mi mohl poradit, jak bych se mohl zlepšit v modlitbách?“

Vymyšlený děj knížky vychází ze skutečného příběhu. Když se jednou večer při rodinné pobožnosti pana McFarlanda jeho dcerka zeptá, jak by se měla modlit, aby z toho Pán Ježíš měl opravdu radost, pan McFarland jí vypráví pět set let starý příběh o holiči a jeho slavném zákazníkovi.

Mistr Petr byl holič, kterého ve městě každý znal. A jednoho dne do jeho holičství vstoupil známý reformátor církve – psanec Martin Luther. Mistr Petr sebral odvahu a zeptal se svého hrdiny, jak by se měl modlit. A doktor Luther mu odpověděl tím, že napsal krátkou knížku Jak se modlit – Rada pro dobrého přítele, která se vydává dodnes. Tato knížka změnila holičův život, protože se díky ní seznámil se způsobem modlitby, který je založený na Modlitbě Páně, Desateru a Apoštolském vyznání.

R.C. SPROUL (1939–2017) byl americký reformovaný teolog a pastor v presbyteriánském církvi ve Spojených státech. Byl zakladatelem a předsedou mezinárodní organizace zaměřené na učednictví Ligonier Ministries. V češtině vyšla jeho kniha Myslím, tedy věřím a je také autorem dalších knih pro děti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: